مزایای بازی آشپزخانه برای کودکان

کودکان بازی كردن در نقش های مختلف و سناریوهای مختلف را در بازی تخیلی دوست دارند. آشپزخانه ها براي بازی مكان ویژه ای براي تظاهرات بازي هستند، زیرا به کودکان آنها فرصت تقلید از شرایطی را می دهند که با آنها آشنا هستند . فرقی نمی کند که آنها نقش سرآشپز، پیشخدمت، آپارتمان، آشپزخانه و یا والدین در خانه بازی می کنند. بازی آشپزخانه ای را انجام دادن به کودکان اجازه می دهد تا نقش های جدید خود را تصور کنند و سناریو های هیجان انگیز را بسازند.

بازی نقش آشپز فقط یک فعالیت سرگرم کننده برای کودکان نیست، بلکه به توسعه کودک نیز کمک می کند! بچه های کوچک از طریق بازی یاد می گیرند و همیشه در حال کاوش و آزمایش هستند ، بنابراین ما لیستی تهیه کرده ایم که این مزایا را به شما نشان دهیم .

مزایای بازی آشپزخانه برای کودکان

خلاقیت و تخیل

نقش بازی كردن در آشپزخانه فعالیت هیجان انگیز و سرگرم کننده ای است ، که تخیل کودکان را گسترش می دهد و خلاقیت آنها را غنی می کند. این به کودکان فرصتی می دهد تا دستورات تخیلی خود را بسازند و مواد تشکیل دهنده ظاهری مختلف را کشف کنند. آنها از تجربیات با ظروف و وسایل مختلف تظاهر کننده لذت می برند تا سناریوهای تخیلی ایجاد کنند، یا تقلید از اقدامات بزرگسالانی که دیده اند .

زبان و ارتباطات

نقش بازی كردن به کودکان فرصتی برای بیان خلاقایت و مشارکت در داستان سرایی می دهد . کودکان به طور صریح نقش خود را بازی می کنند که توسعه زبان و ارتباطات آنها را تقویت می کند. بازی كردن نقش درآشپزخانه ، واژگان کودک را گسترش می دهد ، همانطور که آنها شروع به یادگیری اسامی اشیاء و غذاهای جدید می کنند ، در حالی که با استفاده از افعال جدید مانند “طبخ” و “هم زدن” و كلمه های مخالف مانند “داغ” و “سرد”.

مهارت های اجتماعی و کار گروهی

آشپزخانه های بازی، کودکان کوچک را تشویق می کنند که با بچه های دیگر بازی کنند، که ارتباطات اجتماعی آنها را تقویت می کند. آنها پی در پی بحث هايي می کنند که چه نقش هایی را بازی خواهند کرد ، چه چیزی را باید آنها طبخ کنند و چه کاری را انجام دهند. این کودکان به عنوان یک تیم کار می کنند و همکاری می کنند تا بتوانند کار را سریع تر انجام دهند – آنها را تشویق می کنند تا به اشتراک بگذارند ، به نوبت و گوش دادن به نظرات و ایده های دیگران درباره آنچه که باید بپزند.

برنامه ریزی و سازماندهی

کودکان معمولا از سازماندهی آشپزخانه ی خود ، تعیین نقش های مختلف و سازماندهی انواع مختلف غذا به بخش ها لذت می برند. آنها مشاهده می کنند که آشپزخانه به عنوان يك مكان بازی سازمان یافته باشد فعالیت لذت بخش تر می شود. کودکان ممکن است مواد تشکیل دهنده ظاهری خود را در کابینت ها ذخیره کنند و  کارد و چنگال را برای مهمانان خود مرتب سازند – همه در حالی که برنامه ریزی می کنند که چه چیزی در آینده می خواهند و چه غذائی درست کنند .

مهارت های زندگی

هنگامی که کودکان در نقش بازی آشپزخانه شرکت می کنند ، آنها با مشاغل زندگی واقعی و شرایط آشنا هستند . کودکان  را با مفاهیم پخت و پز و تمیز کردن آشنا می کند ، که درک آنها از جهان و توسعه مهارت ها را به آنها آموزش می دهد . این که آیا آنها تظاهر به تنظیم میز ، شستن ظروف و یا پخت کیک ، بازی كردن درنقش آشپزخانه تمایل به افزایش همدلی با دیگران ، بینش در مورد چه چیزی می خواهند به طبخ در آشپزخانه و یا به عنوان یک سرآشپز کار می کنند.

استقلال و اعتماد به نفس

با ارائه کودکان به آشپزخانه بازی خود ، به آنها احساس استقلال می دهد که باعث افزایش اعتماد به نفس آنها می شود . آنها به طور کامل نقش کار در آشپزخانه را بر عهده دارند و مسئول تمیز نگه داشتن آن، سازماندهی وسایل و مراقبت از اقلام مختلف در آشپزخانه می شوند . هنگامی که کودکان نقش های آشپزی زندگی واقعی را بازی می کنند و نقش های برتر مانند سرآشپزها را بازی می کنند، آنها شروع به توسعه ویژگی های رهبری بزرگی می کنند .

حل مسئله

بازی كردن  نقش در آشپزخانه توانایی شناختی کودک و مهارت حل مسئله را تقویت می کند. اگر مشکلی بوجود آید ، مانند چنگال گم شدن، فرزندان را مجبور می کند تا راه حلی پیدا کنند یا آنرا جایگزین کنند .

شمارش

آموزش شمارش به کودکان

آشپزخانه های بازی همچنین به بهبود مهارت های شمارش کمک می کنند. کودکان ممکن است تعداد بشقاب های مورد نیازشان را وزن کنند ، مواد تشکیل دهنده را وزن کنند ، که یادگیری ریاضی را در هنگام بازی كردن افزایش می دهد .

انتخاب غذاهای سالم

با ترویج انواع مختلف مواد غذایی سالم مانند میوه، سبزیجات، تخم مرغ و گوشت کودکان را تشویق می کند تا با انتخاب هاي  سالم تر، غذا را انتخاب کنند. آنها تصور می کنند که غذای آنها در سناریوهای اشتعال پخته شده است، که تمایل دارد آنها را تشویق کند که این غذا را در زندگی واقعی نیز بخورند .

اینها مزایای بازی با وسایل آشپزخانه برای بچه ها بود البته نباید از اسباب بازی های اتو و چرخ خیاطی و … هم صرفه نظر کرد چون این اسباب بازی ها هم جنبه آموزشی دارند .

نظرات شما

قالب ووکامرس